Anglické programy, Anglická televize

Příjem anglických programů, Britská TV-FREESAT, Freesat and Sky satellite reception

parabola.jpg, 8,2kB

BBC ONE, BBC TWO, BBC THREE, ITV 1, ITV 2, ITV 3, Five, ETV a další. Celkem na 80 anglických programů ze satelitu Astra 2 28,2 stupnů.

Pro příjem těchto programů je nutná montáž paraboly 240 cm z důvodu velmi slabého signálu ve střední evropě. Vyzařovací charakteristika signálu z družice je primárně určena pro Britské ostrovy a čím dále od ostrovů, tím slabší signál a nutná větší parabola. Aktualizace:Od března 2012 je možné přijímat výše uvedené anglické prorgamy na 80 cm parabolu. Je to díky chybě v anténním systému družice při její výměně. Předpokládá se že z důvodu autorských práv bude chyba napravena v roce 2013. Do té doby lze přijímat tyto programy bez omezení. Aktualizace 2014/2 - Chyba napravena a nižší frekvence 10-11 Ghz (BBC ONE, BBC TWO, ITV 1-4 a další) nutno přijímat s paraboloü o průměru minimálně 240 cm. Dle zkušeností je lepší příjem na východ od Prahy, lze na 200cm parabolu. Na západ od Prahy příjem na 220 cm s občasnými výpadky přes den. Po západu slunce příjem bez problému. Aktualizace 2018/07 - V dnešní době je příjem z této družice zbytečný. Veškeré lepší programy jsou zakodované nebo je nutná 240 cm parabola.

Pro tyto nekódované Anglické programy-FREESAT ze satelitu stačí k příjmu jakýkoliv satelitní receiver. Samozřejmostí je příjem všech dalších free programů z družic Astra 2 a Eurobird 2.

Umístění paraboly

Vzhledem k velikosti paraboly, není možné parabolu umístit na klasický anténní stožár nebo držák. Nejlépe na základnovou desku z betonu. Většinou v koutě na zahradě, nebo na střeše, kde je možnost k sestavení konstrukce odolávající větru.

Pokud máte zájem o příjem anglických programů, zavolejte a domluvíme se na prohlídce místa a následném vypracování nabídky.

Rychlý kontakt:

Alarmy a kamerové systémy Alarmy, kamery a satelity | Montáž satelitu Anténa Satelit Společná anténa Montáž antény Antény a satelity Blažíček | + 420 608 433 220 | blazicek@blazicek.cz